FAQ

FAQ

  1. Jak wyszukiwać rekordy?

Uzupełnij przynajmniej jedno z pól w wyszukiwarce, podanie większej ilości danych umożliwi zawężenie wyników wyszukiwania, w przeciwnym razie wyświetlone zostaną wszystkie rekordy zawierające daną frazę. Rekordy nie są ułożone alfabetycznie, dlatego warto przejrzeć całą listę wyników.

  1. Wyszukiwanie Oddziałów.

Nazwy dywizji oraz brygad zapisane są za pomocą skrótów i dużych liter, np.: 27 WDP AK, 3 WB AK. Pułki, kompanie, plutony i drużyny zapisane są za pomocą skrótów i małych liter. Wszystkie numery muszą być zapisane za pomocą cyfr arabskich, z wyjątkiem numerów batalionów zapisanych cyframi rzymskimi.

  1. Wyszukiwanie przez zakładkę “Okręgi”.

Po wejściu w zakładkę “Okręgi” należy wybrać jeden z wyświetlających się Okręgów, najeżdżając kursorem na rysunek lub podpis poniżej. W opisie tekstowym umieszczone zostały hiperłącza, które umożliwiają przeniesienie do konkretnego rekordu.

Zamieszczone zostały również podziały strukturalne danych okręgów, które przekierowują do wszystkich rekordów z oznaczoną przynależnością.

  1. Skorzystałeś z różnych opcji wyszukiwania, ale brakuje danej osoby? Widzisz błąd lub posiadasz informacje, których brakuje w bazie?

Wejdź w zakładkę “Dodaj żołnierza” lub “Kontakt” i opisz sytuację. Nie zapomnij podać swojego adresu e-mail, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.