FAQ

FAQ

  1. Jak wyszukiwać rekordy?

Uzupełnij przynajmniej jedno z pól w wyszukiwarce, podanie większej ilości danych umożliwi zawężenie wyników wyszukiwania, w przeciwnym razie wyświetlone zostaną wszystkie rekordy zawierające daną frazę. Rekordy nie są ułożone alfabetycznie, dlatego warto przejrzeć całą listę wyników.

Uwaga! Kobiety mogą występować zarówno pod nazwiskiem po mężu jak i panieńskimi, jeśli w źródłach brak jest ich rozróżnienia. W przypadku problemu z odnalezieniem rekordu, warto wyszukać oba warianty.

  1. Wyszukiwanie Oddziałów.

Nazwy dywizji oraz brygad zapisane są za pomocą skrótów i dużych liter, np.: 27 WDP AK, 3 WB AK. Pułki, kompanie, plutony i drużyny zapisane są za pomocą skrótów i małych liter. Wszystkie numery muszą być zapisane za pomocą cyfr arabskich, z wyjątkiem numerów batalionów zapisanych cyframi rzymskimi.

  1. Wyszukiwanie przez zakładkę “Okręgi”.

Po wejściu w zakładkę “Okręgi” należy wybrać jeden z wyświetlających się Okręgów, najeżdżając kursorem na rysunek lub podpis poniżej. W opisie tekstowym umieszczone zostały hiperłącza, które umożliwiają przeniesienie do konkretnego rekordu.

Zamieszczone zostały również podziały strukturalne danych okręgów, które przekierowują do wszystkich rekordów z oznaczoną przynależnością.

  1. Skorzystałeś z różnych opcji wyszukiwania, ale brakuje danej osoby? Widzisz błąd lub posiadasz informacje, których brakuje w bazie?

Wejdź w zakładkę “Dodaj żołnierza” lub “Kontakt” i opisz sytuację. Nie zapomnij podać swojego adresu e-mail, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.